GARANTİLİ - HIZLI - TEMİZ

Koltuktan su lekesi nasıl çıkar

Koltuktan su lekesi nasıl çıkar Koltuklarımız gün içerisinde üzerinde bir şeyler içtiğimiz, çocuklarımızla oyun oynadığımız, uzanıp dinlendiğimiz kısaca en fazla kullandığımız ev eşyasıdır.

Koltuktaki su lekelerinden sizi kurtarabiliriz 33 koltuk yıkama su lekelerini profesyonel kimyasallar ve makine ile yapar.

 su lekesi nasıl çıkar

Koltuktan su lekesi nasıl çıkar

Bu sebepledir ki çok kolay kirlenirler ve makineye atıp yıkama imkanımız olmadığından bu lekelerle çok uğraşırız. Bu lekelerden en sinir bozucu olanı da su lekesidir. Bu lekeler sıradan yöntemlerle bir türlü çıkmaz ve bizi bir hayli uğraştırır. Halbuki bu lekeleri çıkarmanın çok kolay birkaç adımı vardır. Gelin birlikte inceleyelim.

Koltuktan su lekesi nasıl çıkar sorunuza tavsiye

Su lekesi kumaşlarda kumaşların kirlenmesiyle ve bu bölgenin ıslanmasıyla meydana gelir. Kumaş kuruduğunda sürüklediği pislikler izlere sebep olur. Bu izleri su lekesi olarak adlandırırız. Bu lekelerden kurtulmak için kumaşı yeniden ıslatmak en etkili çözüm olacaktır.

Bu lekeler nasıl çıkar diye merak ediyorsanız bu yazı tam size göre. Aslında bu lekelerden kurtulmanın en pratik yolu yüzeyi tekrar ıslatmak ve fön makinesiyle hızlıca kurutmaktır. Ancak bu yöntem işe yaramadıysa endişelenmeyin tavsiyelerimiz henüz sona ermedi. İzopropil alkol ile de bu lekelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Bir miktar izopropil alkolü temiz bir mikrofiber bez ile doğrudan döşemenize uygulayabilirsiniz. Kuruduğunda izlerin de yok olduğunu göreceksiniz. Ancak bu yöntem de yetersiz kaldıysa küçük bir kap içerisinde ılık su ve sıvı bulaşık deterjanıyla hazırlayacağınız basit bir çözelti işinizi görecektir. Bu çözeltiyi sünger yardımıyla uygulamalı ve ardından durulama suyu hazırlamalısınız. Durulama suyuna iki çorba kaşığı kadar beyaz sirke eklemeniz sabunlu dokuyu yok edecektir. Ayrıca izlerin kalanı için de faydalı olacaktır. 

0538 488 44 45