Alman Teknolojisi makine ve temizlik kimyasalları ile en iyi evde koltuk ve yatak yıkama hizmeti veriyoruz. Koltuk ve kanepelerinizi 6 aşamalı temizleme tekniği ile %98 temizlik garantisi veriyoruz.

Toz akarları

Toz akarları evlerimizde cömertçe geride bıraktığımız insan cildindeki yongaları besleyen küçük canlılardır. Ortalama bir yetişkin günde yaklaşık 1,5 gram cilt tuttuğu için, toz akarlarının evlerini koltuklarımızda, halılarımızda ve yatak takımlarımızda yaşamayı sevmesi şaşırtıcı değildir. Çıplak gözle görülememelerine rağmen, iyi haber şu ki toz akarlarını öldürebilirsiniz. 33 koltuk yıkama profesyonellerimiz evinizdeki toz akarlarını öldürmek için uzman ipuçları sunar.

Toz Akarları Hakkında

 

Yetişkin toz akarı, aslında örümceğin kuzeni, yaklaşık 2 ila 4 aylık bir ömre sahiptir. Bir dişi toz akarı, yaşamı boyunca 100 kadar yumurta bırakabilir. Birkaç tür akar türü vardır ve her birinin evinizdeki çeşitli koşullara uyum sağlama sorunu yoktur. Bol miktarda insan derisi  varsa, toz akarı büyür. AAFA raporunda, toz akarları sıcaklık 20 ila 27 derece arasında ve bağıl nem seviyesi yüzde 70 ila 80 arasında düştüğünde çok iyi yaşarlar.

Toz Akarları Nasıl Yok Edilir

Toz akarlarını öldürmenin en iyi yolu, yaratık için kaçınılmaz bir iklim oluşturmaktır. Evinizin nem seviyesini yüzde 40 ila 50 arasında tutabiliyorsanız, toz akarlarının büyümesini önleyebilir. Toz akarları daha kuru ortamlarda hayatta kalmak için mücadele eder. Havalandırması iyi olan bir ev de toz akarı popülasyonunu düşük tutmaya yardımcı olabilir. Yüksek sıcaklıktaki toz akarlarını öldürebilirsiniz.

Çarşafları, yorganları, nevresimleri, yatak eteklerini, yatak örtülerini, futon örtülerini ve diğer koltuk örtüsü örtülerini (yıkanabilir) 70 derece su sıcaklıklarında bir döngüde yıkayın. Kalan toz akarlarını öldürmek için bu maddeleri orta ısı kurutucu döngüsüne yerleştirin.

Toz akarlarını koltuk ve yataklardan çıkarmak için, iyi bir koltuk yıkama ve vakum, küçük böcekleri hapsederek akarsız bir koltuk elde etmeyi kolaylaştırır. Dezenfekte edici temizleyici ayrıca toz akarlarını öldürmek için koltuk döşemelerine ve  püskürtülebilir. Herhangi bir temizleyici veya dezenfektan tipi püskürtmeden önce, koltuk kumaşın veya  zarar görmemesi için ilk olarak göze çarpmayan bir alanda test ederiz.

Koltuklarda yaşayan toz akarları nasıl öldürülür

Kanepe yastıklarındaki toz akarlarından nasıl kurtulacağınıza dair en iyi yöntemi belirlerken, döşemenin derinlemesine temizliği ile başlamayı düşünün. Kanepenin her santimini ve yastıkların her tarafını süpürün. Yastıkların çıkarılabilir kapakları varsa, etiketleri kontrol edin ve yıkanabilirse, toz akarlarını öldürmek için çamaşır makinesine hafif bir deterjan koyun. Toz akarlarını uzak tutmak için, özellikle evde biri alerjisi varsa, günlük olarak koltukları ve halılar süpürün.

Bilgi İçin Ara
%d blogcu bunu beğendi: