Deri Koltuk Nasıl Temizlenir

Hızlı Başlıklar

Deri Koltuk Nasıl Temizlenir Deri koltuk temizliğinde öncelik her zaman deri koltuklar için üretilmiş temizleyicilere verilmelidir. Marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz deri koltuk temizleme ürünleri, arkasında yazan kullanım talimatı ile değerlendirilmelidir. Bu tip ürünlerin kullanımını doğru bir uygulama ile yapmak çok önemlidir. Kısacası deri koltuklar temizlenirken yapısı gereği özel işlem gerektirmektedir. Bu hem koltukların ömrünü uzatacak hem de eksiksiz bir temizlik sağlayacaktır.

Deri Koltuk Nasıl Temizlenir

Eğer deri koltuklarınız için evde hali hazırda bulunan malzemelerle bir temizlik alternatifi düşünüyorsanız, herkesin evinde genelde bulunan arap sabunu işinize yarayacaktır. Bir miktar ılık suya karıştırdığınız arap sabununu yumuşak ve temiz bir bez yardımıyla koltuklarınıza uygulayınız. Çok sert olmayan hareketlerle koltuğunuza zarar gelmeyecek şekilde siliniz. Sonraki aşamada koltuğu iyice kurulayınız. Bu işlem standart bir deri koltuk temizliği için gereken adımlardı. En son aşama ise koltuğunuzun deri yapısına özel bakımını yapmanızı gerektiriyor. Bu sayede koltuklarınız ilk günkü kadar temiz ve şık kalacaktır.

Tüm bunlara ek olarak deri koltukların temizliği için aseton içermeyen oje çıkarıcısı ya da yağsız üretilen saç spreylerinden de faydalanabilirsiniz.

Deri Koltuklarda Bakım Önerisi

Bir ev yapımı(ve kolay) bakım fikri olarak; keten tohumu ve sirkenin doğal temizleme özelliğinden yararlanabilirsiniz. Eşit miktarda bir kaba koyduğunuz malzemelerle koltuğunuzu silerseniz, eskisi gibi parlayacak, pırıl pırıl olacaklardır.

Deri koltuklar oldukça hassas olduğu için, kumaş kaplı koltuklarda uyguladığımız yöntemleri kesinlikle tekrarlamamalıyız.

WhatsApp chat
Bilgi İçin Ara
%d blogcu bunu beğendi: