Koltuk Kumaş Kodu

Hızlı Başlıklar

Koltuk Kumaş Kodu öğrenin Koltuğunuz üzerinde zaman içinde çeşitli lekeler oluşur. Bu lekelerle en doğru yöntemlerle baş edebilmek için kumaş türüne göre hareket etmelisiniz. Bu konuyu hafife almayın, çünkü yanlış ürünlerle temizlik yapmak çok para ödediğiniz güzel kanepeye zarar verebilir ve hatta temizlenmiş alanın eskisinden daha kötü görünmesini sağlayabilir. Bununla birlikte kumaş etiketi farklı dillerde yazılmış pek çok bilgi ile doludur ve ilk anda hiçbir şey anlamayabilirsiniz.

1969 yılında farklı kumaş türlerini temizlemenin en doğru ve en güvenli yolunu belirlemek için birtakım temizlenebilirlik kodları kabul edildi. Günümüzde çoğu mobilya etiketinde bu kodları görebilirsiniz. Tüm ülkelerde geçerli olduğu için bu kodların ne anlama geldiğini daha detaylı açıklayalım.

Koltuk Kumaş Kodu Tanıyalım

“W” kodu, sadece su bazlı temizlik maddeleriyle temizlenmesi gereken kumaşlarda kullanılır. Temizleme işlemi esnasında dairesel bir hareketle ve yumuşak bir fırçayla (kumaşa zarar vermeyecek şekilde) köpük uygulamak ve kuruduğunda elektrik süpürgesi ile üzerinden geçmek yeterlidir.

“S” kodu taşıyan kumaşlarda kuru temizleme ürünü kullanmaya çalışmalısınız. Bu durumda odanızın iyi havalandırılmış olduğundan; şömine, mum veya ocak gibi şeyler aracılığıyla açık ateş olmadığından emin olun. Bu kimyasallarının güvenliği konusunda endişeleriniz varsa, farklı bir kumaş kaplamalı koltuk satın alın.

“W-S” kumaşları, su veya solvent bazlı ürünlerle temizlenebilir. Hafif bir çözücü, bir döşemelik şampuan veya yumuşak bir deterjanın köpüğünü kullanın.

“X” Kodu taşıyan bir kumaş sadece elektrik süpürgesi veya hafifçe fırçalanarak temizlenmelidir. Asla temizlik maddesi kullanmayın. Su veya çözücü bazlı herhangi bir temizlik ürünü kumaş yüzey yığınının boyanmasına, büzülmesine veya bozulmasına neden olabilir.

Kanepe kumaşınızın en iyi şekilde görünmesini sağlamak için yaralanabileceğiniz birkaç tüyo daha var. Öncelikle koltuk yüzeyini elektrik süpürgesi veya bir fırça ile temizledikten sonra mutlaka yukarıda detaylı olarak belirttiğimiz Koltuk kumaş kodu nu kontrol edin. Herhangi bir deterjan ve kimyasal kullanmadan önce renk akması ya da kumaş büzülmesine karşı koruma sağlamak için öncelikle temizlik ürünlerini başka bir kumaş parçasında test etmek en iyisidir. Tüm ek talimatları ve üreticinin etiketi veya temizlik ürününüzle ilgili açıklamaları okuyun. Bazen belli bir lekeyi temizlemenin yeni noktalar yarattığını görürsünüz. Bu durum yavaş yavaş kirlenmekte olan bir kumaş üzerindeki temiz noktalardır, endişe etmeyin.

WhatsApp chat
Bilgi İçin Ara
%d blogcu bunu beğendi: