Alman Teknolojisi makine ve temizlik kimyasalları ile en iyi evde koltuk ve yatak yıkama hizmeti veriyoruz. Koltuk ve kanepelerinizi 6 aşamalı temizleme tekniği ile %98 temizlik garantisi veriyoruz.

Koltuk Nasıl Silinir

Koltuk nasıl silinir, bahar temizliği döneminin gelmesi ile birlikte merak edilir sorulardan birisi haline dönüştür. Koltuklarınızın yeterince kirlendiğini düşünüyorsanız ve koltuklarınızı evde kendiniz temizlemek istiyorsanız size önereceğimiz yöntemler ile yepyeni görünen koltuklara sahip olabilirsiniz. Koltuk nasıl silinir, birçok farklı yöntem ile uygulayabileceğiniz bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Koltuk nasıl silinir ile ilgili merak ettiğiniz tüm yöntemleri sizler için hazırladık, bilgi almak için birlikte göz atmaya ne dersiniz?

Koltuk yıkama için zamanım yok diyorsanız 33 Koltuk Yıkama size bir telefon kadar yakını iletişim bilgilerimiz

Koltuk nasıl silinir ?

Koltuk nasıl silinir sorusu bahar aylarına girmemiz ile birlikte çoğu ev kadınının aklındaki sorulardan birisine dönüştü. Kışın yapılmasından kaçınan koltuk temizliği yaz dönemine girmeden önce yapılması gerekenler listesine girdi bile. Sizler de tüm kış kirlenen koltuklarınızı temizlemek istiyor ama bunun için yüksek bir bütçe ayırmak istemiyorsanız bu işlemi kendiniz evde yapabilirsiniz. Birçok farklı yöntemi uygulayarak koltuklarınızı türlerine göre basit bir biçimde temizleyebilirsiniz.

İşte türlerine göre koltuk nasıl silinir yöntemlerine verilebilecek cevaplar…

Kumaş kaplı koltuklar nasıl silinir?

Kumaş kaplı koltuklar kullanıyorsanız temizleme işlemlerini de buna uygun bir biçimde yapmaya özen göstermelisiniz. Koltuklarınızın yapısı bozulmadan temizlik işlemleri yapmak istiyorsanız en uygun yöntemlerden birisi kalıp beyaz sabun ve havlu kullanımı olacak. Temizlik işlemi için havluyu ıslatın ve beyaz kalıp sabun ile ovalayın. Havlu beyaz sabunu emdiğinde koltukları temizlemeye başlayabilirsiniz. Beyaz sabunlu havlu ile koltukların tamamını sert bir biçimde silin, kuruduktan sonra temiz bir bez ile koltukları tekrardan silin.

Diğer bir yöntem olarak ise amonyak yöntemini tercih edebilirsiniz. Bunun için yarım kova ılık suyun içine bir miktar amonyak ekleyin, yalnız bu işlemde dikkat etmeniz gereken şey amonyağın koltuğunuza zarar verip vermeyeceğini önceden test etmek olacak. Bunun için öncesinde koltuğun görünmeyen bir kısmında bu işlemi deneyin ve herhangi bir zarar verip vermediğinden emin olun. Sonrasında temiz bir bezi bu suya batırarak sert bir biçimde koltuklarınızı temizleyebilirsiniz.

Koltukları temizlemek için kullanacağınız suyun içine sirke ekleyerek çok daha iyi bir sonuç alabilirsiniz. Bu yöntemin yanı sıra Arap sabunu kullanımı da kumaş kaplı koltuk temizliğinde etkili sonuçlar verebilir.

Kumaş kaplı koltuklardan leke çıkarma yöntemleri

-Açık renkli bir kumaş ile kaplı koltuklar için temizleme mendilleri kullanımı etkili sonuçlar doğuracaktır.
-Küçük lekeleri çıkarmak için çamaşır suyu kullanımı da yapabilirsiniz. Bunun için koltuğun küçük bir köşesinde işlem yapmak etkili olacaktır.
-Küçük lekeler üzerinde uygulayabileceğiniz basit yöntemler arasında limon kolonyası da yer alıyor.
-Daha önce hiç duymadığınız bir yöntemi duymaya ne dersiniz? Çiğ lahana ile hem koltuk lekelerini hem de halılardaki lekelerden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Bilgi İçin Ara
%d blogcu bunu beğendi: