GARANTİLİ - HIZLI - TEMİZ

Koltuk yıkama ile ilgili sık sorulan sorular

Ön Tanım: Öncelikle koltuğun iskelet yapısı incelenir hangi bölümlerin yıkanıp yıkanmayacağına karar verilir bazen koltuk üreticileri koltuk yıkama etiketlerini koymaya biliyorlar.

Profesyonel bir  koltuk  yıkamacı  ilk önce koltuk temizliği hakkında etiket arar eğer etiket yok ise koltuğun genel durumuna ve kumaş yapısını inceler bu işlem çok kısa sürede yapılabilir.

Kimyasal seçimi: Koltuğun kumaş yapısına göre uygun kimyasal seçilir bu seçim kumaşın dokusu ile bağlantılıdır. Uygun koltuk yıkama şampuan ve leke sökücü hazırlanır ve yıkama işlemleri sırası ile yapılır.

Koltuk Islatma: Uygun şampuan ve su karışımı ile koltuklar 1 veya 2 cm derinliğe kadar ıslatılır. İlk ıslatma koltukların kirlerinin yumuşamasını sağlar

Koltuktan Leke Çıkarma: Koltuk üzerinde bulunan leke türleri incelenerek uygun leke çıkarıcılar kullanılarak lekeler çıkartılır.

Koltuk Fırçalama: Koltuk yıkamaya başlanır güçlü fırça makinesi ile koltuklara zarar vermeyen fırçası ile koltuklar fırçalanır.

Vakumlama: Güçlü alman teknolojisine sahip profesyonel vakum makinesi ile koltuktan kirler çekilir. Koltuktan kirli su çekilirken durulama su özelliği olan makine ile yeniden su verilerek kalan kirler çekilir ve aynı zamanda koltuk durulanır.

Kuruma Süresi: Koltuklardan fazla su ve kirler çekildikten sonra en fazla %5 nemli kalır buda koltuğun kumaş yapısına bağlı olarak 6 ile 24 saat arasında kendiliğinden kurur.

Koltuk Sağlığı için: Koltuk temizliğinde koltuğun iskelet yapısına göre yıkama yapılır. Süngeri 0,5 cm den az ise bu bölümler yıkanmaz arka taraf eğer görünen leke yoksa yıkanmaz. Eğer yıkanırsa bazı koltuklarda iç aksamlarında şişmeler olur.


Koltuklarınızın kuruma süreleri kumaş çeşidine göre değişiklik göstermekle birlikte 6 ile 24 saat sürebilir


Koltuk yıkama ve leke çıkarma işlemlerimiz %98 garantilidir. Kahve, çay, yağ, su, yemek, çikolata, boya vs lekeler için üstün çıkarma tekniklerimizi kullanarak çıkarırız. Eğer lekeler için sizler çeşitli kimyasallarla müdahale yaptıysanız bazı lekeler çıkmayabilir.


Kullandığımız kimyasallar tamamen zararsız ve IDUNA marka ve KARCHER marka ürünler kullanırız. Hiç bir şekilde size ve sevdiklerinize zarar vermez.


Evet, biz aynı gün hizmet sunmak. 0538 488 44 45 numaralı telefonu arayarak aynı gün servisimize rezervasyon yaptırabilirsiniz . Aynı gün en iyi Koltuk Yıkama Hizmeti veriyoruz . Bizi arayın ve en iyi aynı gün hizmetini yaşayın. Biz sizi bekliyoruz.


Sizinde bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçin ve detaylı bilgi alın .
İletişim sayfamızı ziyaret ederek , bize sormak istediklerinizi yazabilir veya telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Çalışma saatleriniz nedir?

Haftanın 7 gün 24 saatinde de hizmet vermekteyiz.
Evlere servis hizmetimizde ;
Haftanın tüm günleri 09:00 – 21:00 arası ,
Araç yıkama hizmetimizde ;
Haftanın tüm günleri 09:00 – 19:00 arası ,
Kafe , Restorant ve Benzeri işletmelere hizmetimizde ise ;
Haftanın tüm günleri 22:00 – 08:00 arasında hizmet vermekteyiz.
Kafe , restorant ve benzeri işletmeler dilerlerse hizmeti gündüz de alabilirler.

Yıkanan koltuklarım kaç saatte kurur?

Yıkanan koltuklarım kaç saatte kurur? cevabı Koltuk Yıkama yapmış olduğumuz makineler, Özel olarak koltuk yıkama için üretilmiş olup; Asla halı yıkama makinesi değildir. Bu nedenle yıkamasının yanı sıra kurutma özelliği de olan makinelerdir. Makinelerimiz; Çift vakum motorludur ve bu sebeple yüksek vakum gücüne sahip makinelerdir.

Koltuk yıkama sonrası kuruma süresi; Ortalama 4-6 saat;
Yatak yıkama sonrası kuruma süresi; Ortalama 5-7 saat;
Sandalye, Puf ve benzeri ürünlerin kuruma süresi; Ortalama 3-5 saat;
Araç yıkama sonrası kuruma süresi ise; Ortalama 2-3 saattir.

Yıkanan koltuklarım kaç saatte kurur? Açıklama

Koltuk yıkama makinelerimiz ile yıkama işlemi yapılırken püskürtülen su aynı anda makine tarafından geri çekilmektedir. İşlem sonrası kuruma süresini minimuma indirmek amacıyla yıkama işlemi bittikten sonra ek olarak 1-2 defa daha vakumlayarak süngerdeki ve kumaştaki suyun neredeyse tamamını geri çekiyoruz. Bu işlem hem koltuklarınızın derinlemesine yıkanmasına hemde yıkanan ürünün kumaşında sadece %10 civarında nem kalmasına neden olur ve yıkanan ürüne göre yukarıda belirttiğimiz süreler içerisinde kurur.

Farklı firmalarda bu süre 1-3 gün arasında değişmekte olup; Islak kalan ürünlerde koku, rutubet ve çürümeler meydana gelmektedir. Fakat bizim yıkamalarımız da asla bu tür sorunlarla karşılaşmazsınız. Bu nedenle hizmet alacağınız firmanın yıkama niteliğinden daha önemli olan kurutma özelliğini detaylı öğrenip, bu şekilde bir hizmet almanız ürünlerinizin akıbeti için çok daha iyi olacaktır.

Kullandığınız temizlik maddeleri nelerdir?

Kullandığımız temizlik ilaçları ilgili firma ve kimyagerler tarafından sadece tarafımız için üretilmiş olup , dışarıya hiçbir şekilde satışı yapılmamaktadır. Market ürünlerinden çok daha maliyetli oluşu , çevredeki canlı veya cansız hiç bir şeye zarar vermemesi ve çıkaramayacağı lekenin olmamasından dolayı ilaçlarımız hem sağlık açısından zararsız , hemde temizlik yönünden etkilidir.

Kullanmış olduğumuz temizlik maddeleri %100 organik olarak üretilmiş olup , tüm bileşenleri ve içeriği doğal malzemelerden elde edilmiştir. Bu sebeple çevredeki canlı , cansız hiç bir şeye zarar vermemektedir.İlaçlarımızın bebeğinize , size , evcil hayvanınıza , eşyalarınıza , mobilyanıza veya kumaşınıza asla hiç bir şekilde bir yan etkisi olmaz.
Şirketimizin gizlilik kuralları nedeni ile ilaç ismi veya bize özel üreten firmanın ismini vermemiz yasaktır. Bu konuda müşteri temsilcilerimize ve yıkama ekibimize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz.

Çıkmayan leke türleri nelerdir?

Çıkmayan leke türleri nelerdir Çıkmayan leke türlerinin başında kan lekesi , tükenmez kalem veya mürekkep lekesi gelir. Kumaşın cinsine , lekenin yoğunluğuna , kumaşta kalma süresine ve üzerinde temizlik maddeleri ile ne kadar uğraşıldığına bağlı olarakta lekenin çıkarılabilme oranı artar veya azalır.

Örneğin çok eski , üzerinde temizlik maddeleri ile temizlenmek için uğraşılmış , aşırı büyüklükteki lekelerin çıkma oranı çok düşüktür. Çok eski bile olsa üzerinde temizlemek için uğraşılmayan lekeler ise daha kolay çıkabilmektedir. Durum genel olarak böyle olsa da bazen tüm olumsuz durumları barındıran lekeler tek hamlede çıkıp , tertemiz olurken , çok yeni ve üzerinde hiç uğraşılmamış lekelerde hiç bir etki olmadığı da görülmüştür.

Burada ki etken ise kumaşın cinsinin lekeyi hapseden bir yapıya sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Ürünlerinizdeki lekelerin çıkıp çıkmayacağını öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçerek whatsapp veya facebook üzerinden lekenin resmini bize gönderebilir , ücretsiz leke analizi hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Garantili yıkama hangi şartlarda geçerlidir?

Garantili yıkama hangi şartlarda geçerlidir, Yıkama işlemimiz, “yıkama işlemi sırasında kaybolan ve ürün kuruyunca tekrar ortaya çıkabilecek lekelere ve su (kusma) lekesi olarak da bilinen kusma lekelerine karşı “Kurumsal firmamız olan 33 koltuk yıkama garantisi altındadır”.

Bu güne kadar yüzlerce müşterimize hizmet verip ; hiç böyle bir şikayetle karşılaşmamış olsak da , olası bir durumda müşteri memnuniyeti ön planda tutularak hizmet tekrarı veya para iadesi konusunda uzlaşmaya varılır.

Bunun haricinde ve özellikle; tükenmez kalem, oje, suyun süngerden kumaşa geri çıkmasıyla oluşan kusma lekeleri veya üzerinde farklı temizlik maddeleri ile temizlenmek için uğraşılan lekeler gibi durumlara karşı herhangi bir garanti vermiyoruz.

Lekelerin tamamen temizlenebilmesi; kumaşın cinsine, lekenin tarihine, yoğunluğuna, üzerinde her hangi bir temizlik maddesiyle çıkarılmak için uğraşılıp-uğraşılmadığına bağlı olarak değiştiği için denemeden ve canlı olarak görmeden “kesin temiz olur / olmaz” diyemeyiz.

0538 488 44 45