GARANTİLİ - HIZLI - TEMİZ

Mersin Temizlik Şirketleri

Mersin Temizlik Şirketleri Ne demektir ?

Mersin Temizlik Şirketleri Ne demektir? Ev temizliği, ofis temizliği, inşaat temizliği, depo temizliği, yemekhane temizliği, fabrika temizliği, koltuk temizliği, halı temizliği ve cam temizliğine kadar her türlü işi yapan kişilerin bir araya gelerek oluşturdukları şirkettir. Şirketlerde çalışan elemanlar sizlerin taleplerine göre istediğiniz günlerde gelerek sizlerin istediği yerleri temizleyerek ayrılırlar.

Mersin Temizlik şirketleri güvenli midir?

Temizlik Şirketleri evlerinize çağırdığınız bireysel olarak çalışan temizlikçilerden çok daha güvenilirlerdir. Çünkü bireysel çalışan temizlikçiler herhangi bir dayanağı olmadan evinizden ayrıldığından yasal olarak başvuru yapacağınızda elinizde bir adres bulunmayacaktır. Bunun yerine Mersin temizlik şirketlerinden temizlik için yardım almışsanız herhangi bir şüphe durumunda şirketle muhatap olabileceğinizi unutmayın. Ayrıca şirketlere seçilen elemanlar daha önceki işlerinden ya da iş yerlerinden referans alınarak işe alındığından bu gibi durumların yaşanması çok küçük bir olasılıktır.

Mersin Temizlik Şirketleri ile Çalışma Nasıl Yapılır?

Sizler anlaşmayı şirketle yaparsınız ve şirketin elemanlarına herhangi bir ödeme yapmanız gerekmez. Temizlik işlemi bitince ya da anlaşma esnasında ödemenizi Mersin temizlik şirketine yapmanız yeterlidir. Bu sayede siz kişilerle birebir ücret konusunu görüşmek zorunda kalmazsınız. Apartman, ofis ya da cam silme gibi temizliklerde elemanlar şirketten bilgilendirilmiş olarak geleceklerinden kendilerine ait özel olarak kullanacakları aletleri de getirecekler ve sizden temizlik malzemeleri dışında herhangi bir ürün istemeyeceklerdir. Anlaşmanıza göre temizlik gereçlerini de şirketten talep edebilir, fiyat farkını şirket yetkilileri ile anlaşabilirsiniz.

Eğer büyük bir yer için Mersin temizlik şirketi ile anlaşma yapmışsanız anlaşmanızın içerdiği kadar eleman şirketin ulaşım yöntemlerinden bir tanesi ile size ulaşacaktır. Herhangi bir şekilde temizlik elemanlarını sizin almanız ya da sizin bırakmanız gerekmeyeceği gibi iş bitiminde onlara ödeme yapmanızda gerekmeyecektir. Çünkü anlaşma kapsamında şirkete ödenen tutar elemanların hakkını da içermekte, sizleri temizlik elemanları ile yüz yüze getirmemek için çalışılmaktadır.

Mersin Temizlik Şirketleri Görevleri nelerdir?

Mersin temizlik şirketi yaptığı anlaşmaya uymak ve işi gerektiği gibi yapmaktır. Anlaşılan gün ve saatte işe başlamalı ve sorunsuz bitirmelidir. Temizlik personeli eğitimli ve temizlik işinden anlayan personel getirmelidir. İş bitiminde sizin onayınızla işi teslim etmelidir.

Koltuk Yıkayan Mersin Temizlik şirketleri

Koltuk yıkama zahmetli ve zaman gerektiren bir iştir. Oturma odalarının ve salonların en çok kirlenen yerlerinden birisi de koltuklardır. Sürekli kullanılıyor olması ya da üzerine istemsiz şekilde dökülen yiyecek ve içecekler zamanlar koltukların kirlenmesine neden olur. Koltukları temizlerken koltukların yapıldığı malzemeyi dikkate almalısınız. Deri koltukların ayrı, kumaş koltukların ayrı, kadife koltukların ayrı temizleme yöntemleri vardır. Her yöntem her koltukta uygulanmaz.

Eğer koltuk kılıfı kullanıyorsanız kullandığınız koltuk kılıflarını çıkartıp etiketlerinde yazan talimatlara göre yıkamanız yeterli olacaktır. Ancak koltuk kılıflarını yıkarken fermuarlarının kapalı olması gerekir. Kumaş koltuklarında ki lekeler için ağartıcı içermeyen deterjanlar kullanabilirsiniz. Kadife koltuk örtülerini ise kesinlikle elde yıkamayın. Ve kadife kumaşları kesinlikle sıkmayın. Kadife koltuk örtülerini amonyak katılmış su buharına tutun. Bu sayede kadife kumaş nemlenir ve yumuşar. Yumuşayan kadife kumaşı bir fırça ile fırçalayın. Eğer kumaşta hala çıkmayan lekeler var ise kuru temizlemeye götürmeyi tercih edin.

Koltuk Yıkama da Kullanılan Deterjanlar

Koltuk yıkayan temizlik şirketleri Bazı deterjanlar koltukların döşemesine zarar verebilir. Bu nedenle de her deterjanı koltuklarınızı temizlemek için kullanmamalısınız. Koltuklarınızın döşeme kumaşlarına göre deterjan kullanmalısınız. Arap sabunu çok uzun yıllardır kullanılan ve en çok tercih edilen temizlik ürünlerinden bir tanesidir.

Arap sabunu doğal içerikli olması nedeniyle de hemen hemen her ev kadının vazgeçilmez ürünlerindedir. Arap sabununu koltuklarını silmek için de kullanabilirsiniz. İsterseniz arap sabunu direkt olarak koltuk döşemesine sürüp nemli bir bezle silebilirsiniz isterseniz de arap sabununu suya katıp o bir bez yardımı ile koltuk döşemelerinizi silebilirsiniz.

Sildiğiniz yüzeyleri daha sonra sıcak su yardımı ile durulayınız. Sıcak su arta arap sabunu kalıntılarının çözülmesini sağlar. Bunun yanı sıra özel olarak koltuk silmek için üretilmiş deterjanlar da vardır. Bu deterjanları koltuklarınızın döşeme kumaşına göre kullanabilirsiniz. Koltuk döşemenizin üzerine direkt püskürterek kullanabileceğiniz gibi suya karıştırıp da kullanabilirsiniz. Deterjanların kullanım talimatların da nasıl kullanmanız gerektiği ayrıntılı olarak anlatılmıştır. Bu konular size yardımcı olmadıysa mersinde koltuk yıkayan firma olarak size en iyi koltuk yıkama hizmetini suna biliriz.

 

 

0538 488 44 45